Rendez-vous avec le français!

Wszystkich miłośników języka francuskiego i jego kultury zapraszamy na cykliczne warsztaty językowe.

Proponujemy warszaty dla najmłodszych (4-6 lat), dla dzieci (7-12 lat), młodzieży (13-18 lat)  oraz spotkania tematyczne dla dorosłych

Program oraz przebieg zajęć dostosowany jest do wieku uczestników.

Dla najmłodszych proponujemy wspólne czytanie bajek i oglądanie filmów, warsztaty plastyczne, teatralne, śpiewanie piosenek, warsztatay kulinarne, gry i zabawy językowe, gry planszowe po francusku czy też wreszcie quizy i liczne konkursy. 

Młodzieży oferujemy wspólne spotkania z kinem, teatrem, warsztatami kulinarnymi, pogawędkami o kuchni i obyczajach Francuzów, elementy salonowego savoir-vivre, gry językowe, quizy i konkursy, a także spotkania przy karaoke.

Dorośli w programie zaś znajdą zagadnienia kulturalne, cywilizacyjne, polityczne czy zwyczajne pogawędki po francusku przy kawie. Nie zabraknie również czasu na wspólne obejrzenie filmu lub dokumentu a po projekcji, na jego omówienie i swobodną dyskusję związaną z tematem. Dla odprężenia proponujemy również quizy i konkursy, a także wieczorne spotkania przy karaoke czy też spotkania kulinarne.

Warszaty językowe prowadzone są przez naszych lektorów, a także osób współpracujących ze szkołą, w zależności od tematyki danego spotkania.

Zajęcia trwają 3 godziny lekcyjne.

Warsztaty dla dzieci - Le français en s'amusant

Zajęcia odbywają się w niedziele w godz. 09.45 -12.00 i prowadzone są w dwóch grupach wiekowych: 5 - 9 lat  oraz 10 - 12 lat. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci uczących się języka francuskiego. Nie jest wymagany określony poziom znajomości języka.
Miejsce zajęć - Salut Centrum
 
Informacje dodatkowe: Rodzice przyprowadzają na zajęcia dzieci o określonej godzinie i odbierają je bezpośrednio po zajęciach. Na tych zajęciach nie ma możliwości uczestnictwa rodziców z dziećmi. W czasie zajęć dzieci dostają wszystkie materiały i przybory potrzebne do realizacj zajęć (w zależności od tematyki).

Warsztaty dla młodzieży - Le français, c'est cool!

Zajęcia odbywają się w soboty godz. 09.45 -12.00. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży  w wieku 13-17 lat uczącej się języka francuskiego, będącej na poziomie A2 lub wyższym. W programie wszystkich zajęć: praca nad tekstami, oglądanie progamów/reportaży lub filmów, dyskusje tematyczne, gry i zabawy językowe, quizy i konkursy, spotkania przy karaoke czy też warsztaty kulinarne. Zajęcia obejmują cenę materiałów używanych w czasie zajęć.
Miejsce zajęć - Salut Centrum 

Warsztaty dla dorosłych - Cycle politique et société

Zajęcia odbywają się we wtorki o godz. 17.45 - 20.00. Zajęcia przeznaczone są dla studentów oraz osób dorosłych chcących pogłębić swoją wiedzę o Francji i Francuzach. Na zajęciach poruszane będą zagadnienia z życia politycznego, ekonomicznego, kulturalnego i socjalnego Francuzów. Nie zabraknie wciągających debat oraz dyskusji na tamaty borykające nas we współczesnym świecie. Zajęcia prowadzone są przez Native Speakera.  Warsztaty przeznaczone są dla osób będących na poziomie B1 lub wyższym.
Miejsce zajęć - Salut Centrum

Warsztaty dla dorosłych - Autour du français

Zajęcia odbywają się w soboty godz. 15.00 -17.45. Zajęcia przeznaczone są dla studentów oraz osób dorosłych  posługujących się w miarę swobodnie językiem francuskim lub uczących się tego języka. Oczekiwany poziom znajomości A2 lub wyższy.  W programie wszystkich zajęć: praca nad tekstami, oglądanie progamów/reportaży lub filmów, dyskusje tematyczne, gry i zabawy językowe, quizy i konkursy, spotkania przy karaoke czy też warsztaty kulinarne. W trakcie tych zajęć nie zabraknie czasu na wspólne pogawędki przy kawie dotyczące życia codziennego, dyskusje na tematy interesujące uczestników, debaty i wymaiany poglądów w języku francuskim.
Miejse zajęć - Salut Centrum.


Płatność:

Płatność powinna być uregulowana przed rozpoczęciem warsztatu gotówką (w szkole) lub przelewem z zaznaczeniem w tytule: imię i nazwisko uczestnika, język, nazwa warsztatu i data.


Informacje i zapisy: tel. 22 614 33 02, zapisy@salut.waw.pl lub Zapisy

Myśli

 A la source de toute connaissance, il y a une idée, une pensée, puis l'expérience vient confirmer l'idée.

- Claude Bernard -